28. 7. 2019  |  Newsroom

Západokazachstánská oblast

Uralsk hlavní město Zapadokazachstánské oblasti ‎navštívil pracovně v minulých dnech prezident komory.
Bohatý program připravil dlouholetý stálý představitel ČSOK v Kazachstánu pan Anis Istelyuyev , který mnoho let zastával také vysoké funkce v municipálních i oblastních strukturách počínaje náměstkem primátora nebo předsedou zastupitelsta atd..

V úvodu se prezident komory setkal s vedoucí odboru střední škol ! se kterou jednal o možnostech spolupráce českých univerzit a VOŠ s kazašskými ‎školami , studium kazašských studentů v ČR, zvyšování kvalifikace středoškolských profesorů v Kazachstánu atd..

Rektor Zapadokazachstanské univerzity inovací a telekomunikačních systémů přijal prezidenta komory v doprovodu prorektorů a ředitelů ‎ústavů univerzity ,aby projednal možnosti mezinárodní meziuniverzitní spolupráce ,zahraničních pobytů jeho studentů a pedagogů v ČR ,ale také otázku nostrifikaci a doktorandskych studií. 
Prezident potvrdil pracovní návštěvu představitelů českých univerzit v listopadu letošního roku, při které se mohou akademičtí hodnostáři‎ domluvit osobně na konkrétní spolupráci.

V rámci pracovní návštěvy ČSOK ‎se uskutečnilo také přijetí prezidenta komory náměstkem gubernátora Zapadokazachstánské oblasti. Setkání proběhlo ve velmi přátelském duchu protože komora se zapadokazachstánským funkcionářem úspěšně pracovala v minulých letech, kdy zastával funkci ministra oblastní vlády pro průmysl. 
Komora obdržela konkrétní nabídky na spolupráci včetně zapojení do plánovaných infrastrukturních projektu jako například výstavba logistického kamionového centra.  Provozování středních škol a učilišť v oblasti atd..

Stálý představitel ČSOK v Zapadokazachstánské oblasti pořádal slavnostní pracovní večeři na počest prezidenta ČSOK, které se zúčastnili poslanci centrálního i oblastního parlamentu, kteří s komorou spolupracují od roku 2005.

Komora připravuje na listopad pracovní misi zaměřenou na program International Education & Science, které se zúčastní představitelé českých univerzit s cílem náboru studentů samoplátců. 

ZPĚT NA SEZNAM