21. 9. 2019  |  Newsroom

61. MEZINÁRODNÍ VELETRH V DAMAŠKU

Ve dnech 28.8. – 6.9.2019 se uskutečnil 61. Mezinárodní veletrh v Damašku v Sýrii. V letošním roce se veletrhu zúčastnilo 31 států z celého světa. Jednalo se například vedle České a Slovenské republiky o Čínu, Ruskou federaci, Indii, Bělorusko, Spojené arabské emiráty, Arménie, Bulharsko,Argentina,Makedonie a další.Celkem bylo 1.300 vystavovatelů reprezentující různé obory. Na českém stánku se prezentovalo včetně ČSOK a její skupiny celkem 31 firem z oboru stavebního průmyslu,strojírenství, bezpečnostní systémy,vodovody a kanalizace,energetika z vodních zdrojů, životní prostředí,gastronomie atd..

ČSOK  reprezentována stálým představitelem komory v Sýrii po celou dobu konání veletrhu prezentovala skupinu infrastrutkuních firem . Komorou předkládaná nabídka měla konkrétní ohlas a byl zájem jak o nabídku společnosti Garnets Consulting z důvodu její flexibility a rozsahu a ucelenosti  nabídky ( zde očekáváme velký úspěch při získávání zakázek na obnovu infrastruktury Sýrie. To stejné bylo i v případě společnosti STM Power. Ještě v průběhu veletrhu se uskutečnila konkrétní jednání s představitelkou ředitelství státní organizace vodních zdrojů Sýrie  o možnostech obchodní spolupráce s Garnets i STM Power. Výběrem firem a jejich širospektrálním zaměřením jsme neměli na veletrhu problém oslovit spektrum zájemců jak ze státních,tak soukromých firem. Náš představitel byl opakovaně soukromým sektorem poptáván na možnosti a podmínky dodávek výrobních linek a zařízení.

 

Z jednání našeho představitele a dalších našich partnerů v Sýrii vyplývá, že významný rozjezd obnovy Sýrie se dá reálně očekávat na jaře příštího roku. Je proto potřeba neztratit čas a dle předběžného plánu komory  uskutečnit ještě v letošním roce obchodní a podnikatelskou misi do Sýrii. V rámci programu mise bychom zahájili jednání jednak s partnery,kteří projevili zájem v průběhu veletrhu,ale také s partnery z státního i soukromého sektoru ,kteří budou předem připraveni na jednání a budu mít konkrétní návrhy a nabídky, o kterých bychom společně v Sýrii jednali.

 

Potvrdil se náš předpoklad, že spojením českých a slovenských podnikatelských subjektů se vracíme k dobré tradici spolupráce na zahraničních trzích a v Sýrii má značka Czechoslovakia dosud obrovský zvuk a ohlas,ketrého musíme využít.

 

 

ZPĚT NA SEZNAM