Municipální vláda pětimilionového čínského města Suqian je smluvním partnerem ČSOK ,která město oficiálně zastupuje v České republice i v Evropské unii.
Česká delegace složená z představitelů českých a černohorských univerzit jednala na státních univerzitách v Nanking hlavním městě 80 milionové provincie Jiang-su.
V dubnu se uskutečnila specializovaná obchodní mise do Číny, kterou organizovala komora za účasti 7 univerzit a vzdělávacích zařízení pod záštitou ministerstva školství ČR a s podporou Parlamentu ČR a Jihomoravského kraje.
ČSOK ‎obchodní komora uspořádala přednáškové turné ruských sinologů na českých univerzitách v týdnu od 18. do 22.března.
Pod záštitou poslance profesora Karla Raise, místopředsedy parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu a výzkum zorganizovala komora pracovní setkání ruských sinologů profesora Tavrovského a dr.Remygy setkání s poslanci Parlamentu ČR.
V Českých Budějovicích se na technické univerzitě ‎" Vysoké škole technické a ekonomické " ve spolupráci s ČSOK obchodní komorou 21.března uskutečnila konference o Číně a jejich plánech.
ČSOK obchodní komora a Centrum pro Afghánsko - České vztahy uspořádaly pracovní setkání ,kterého se účastnili poslanci parlamentu ČR, zástupci velvyslanectví Afghánistánu v ČR nebo šéfredaktor Radio Svobodná Evropa vysílání pro Afghánistán a další hosté.
V Českém domě v Moskvě se uskutečnilo pracovní setkání prezidenta ČSOK s prezidentem Obchodní a průmyslové komory města Obninsk panem Viaceslavem Narukovem.

17. 3. 2019

KONFERENCE

Na pozvání vedení Svazu průmyslu Ruské federace se prezident komory zúčastnil mezinárodní konference IT standardy a průmysl 4.0 ,která se konala na MIREA - státní ruské technologické univerzitě v Moskvě
Na jednom z největších středoevropských veletrhů Holiday World se na samostatném stánku prezentovala Černá Hora.