V rámci programu komorové mise do Černé Hory ve dnech 4.-8.2.2019 se uskutečnilo oficiální přijetí delegace z České republiky vedené předsedou parlamentního výboru prof.Karlem Raisem a prezidentem komory,ktery vedl a reprezentoval odbornou část delegace.
Představitel ČSOK a poradce prezidenta komory ing. Alexandr Skrebeiko doprovází české podnikatele na jejich cestě do Kostariky ve dnech 6. - 24.2.2019.
Logistické zabezpečení v místě konání cesty a pracovní program ‎zajišťuje komora
Státní tajemník ministerstva školství Černé Hory za účasti početné skupiny nejvyšších funkcionářů ‎ministerstva přijalo českou delegaci vedenou prezidentem komory a předsedou výboru vysokého školství a vědy prof.Karlem Raisem.
Komora začíná napomáhat vytvoření nových kapacit pro český stavební trh.
V lednu probíhaly setkání prezidenta komory se stálými představiteli, kteří přiletěli do České republiky na konzultace.
Hned na začátku letošního roku vstupuje komora do 18 roku své činnosti.
Vyrostla z dětských strevíčků a prošla si i obdobím složitého dospívání ,aby dnes vplula do klidného přístavu plnoletosti a dospělosti.
Komora se stala pevným bodem a bezpečnou oporou českého průmyslu na jeho cestě a snahám v složitých vodách mezinárodního obchodu v zemích ‎bývalého Sovětského svazu a Střední Asie.
V prosinci se uskutečnila pracovní cesta prezidenta komory na jednání v Moskvě, která se týkala projektu navázání meziuniverzitní spolupráce s cílem náboru studentů pro placené studium na českých vysokých školách.
V týdnu od 10.prosince byla v Perském kraji a v Moskvě ‎delegace ČSOK vedená ing.Alexandrem Skrebeikem, poradcem prezidenta a rektorem akademie ČSOK .
Stálý představitel ‎ČSOK v Číně Jan Körbel přednášel začátkem prosince v provincii Hebei na téma Inovace ve spolupráci na Nové hedvábné stezce a Belt and Road a Česká republika.
V minulých dnech zprostředkovala komora spolupráci mezi Českým
olympijským výborem a Olympijským výborem Afghánistánu.´Afghánští sportovci mají zájem o pomoc a spolupráci zaměřenou na zkvalitnění práce afghánského olympijského výboru, přípravu sportovců ,ale také budování
systému práce s mládeží a podporu sportovních talentů.