19. 4. 2020  |  Připravujeme

SYNERGIÍ K EFEKTIVITĚ

Úspěšnou platformou a instrumentem pro rozvoj obchodních vztahů a řešení stávající složité ekonomické situace vyvolané celosvětovým ochromením společnosti z důvodů opatření a boje proti pandemii koronaviru vždy byl a je obchod a obchodní vztahy. ČSOK Obchodní komora přichází na základě výše uvedené filozofie s novou iniciativou SYNERGIÍ K EFEKTIVITĚ zaměřenou na propojení českých a ruských obchodních subjektů s cílem společného působení na třetích trzích.

Vytvářením oborových obchodních a podnikatelských uskupení a klastrů nebo konsorcií s krátkodobým jednorázovým nebo i dlouhodobým působením dojde k propojení a využití toho nejlepšího z obou zúčastněných stran.

Z české strany je to například levné exportní financování, dostupné bankovní úvěry, exportní dodavatelské pojištění, inženýring, projekční činnost nebo špičkové technologie a z ruské strany jsou to bezesporu manažeři a experti na světové úrovni, dostatek pracovních elitních kapacit , technologie a strojní zařízení pro realizaci a výstavbu investičních celků ,znalost a kontakty v teritoriu společného působení atd.

ZPĚT NA SEZNAM