ČSOK ve spolupráci s ministerstvem turistiky Černé Hory a černohorskou asociací cestovních kanceláří za účasti českých tour operátorů a letecké společnosti Rosa Airlines připravuje projekt zahraniční rekreace českých turistů v krásném přímořském prostředí u Středozemního  moře...

28. 5. 2020

PODPORA EXPORTU

ČSOK obchodní komora připravila již v roce 2020 podpůrný proexportní program pod názvem Synergií k efektivitě . Jeho princip je postaven na kooperaci českých a zahraničních firem s cílem společného obchodního působení na třetích trzích. V současné době do zahajovacího programu...

Uskutečnilo se plánované pracovní setkání prezidenta ČSOK s novým rektorem Jihočeské univerzity panem Mgr. Bohumilem Jirouškou, Dr. Jednání byly přítomny také viceprezidentka ČSOK pro vzdělávání vědu a výzkum Mgr. Vlasta Bohdalová  a prorektorka pro mezinárodní vztahy Jihočeské univerzity docentka Radka Závodská. ČSOK s Jihočeskou univerzitou spolupracuje již více než 7 let.


ČSOK ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR připravuje na podzim letošního roku mezinárodní odbornou konferenci na téma PRŮZKUM,TĚŽBA A ZPRACOVÁNÍ NEROSTNÝCH A MINERÁLNÍCH SUROVIN V CENTRÁLNÍ ASII.


V polovině března letošního roku se zástupci komory v čele s jejím prezidentem Jiřím Nestávalem zúčastnili několika důležitých setkání v hlavním městě Kazachstánu. Delegace ČSOK navštívila mezinárodní zemědělský veletrh AgriTec a také uspořádala několik jednání se zástupci parlamentu, ministerstva ekologie, geologie a přírodních zdrojů a ministerstva školství a vědy Kazachstánu.


Obchodní komora ČSOK a Centrum pro Afghánsko české vztahy pořádaly 5.března pracovní setkání s JE velvyslancem Afghánistánu v Praze, kterého se mimo vedení komory ,Centra a firem zúčastnili také poslanci Parlamentu ČR a představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.


Prezident ČSOK jednal v únoru v Moskvě na Ministerstvu průmyslu a obchodu Ruské federace a ve státní  dumě ,kde prezentoval novou obchodně ekonomickou agendu ČSOK pro rok 2020 ,která se nazývá " Efektivitou k úspěchu".


Prezident ČSOK a viceprezident Moskevské obchodní a průmyslové komory Suren Vardanyan se sešli na pracovním jednání koncem února v Moskvě.


ČSOK pořádala v únoru další ze série setkání s vedoucími představiteli ruských univerzit v Českém domě v Moskvě .


Zástupci komory v čele s víceprezidentkou Vlastou Bohdalovou se v polovině února zúčastnili již druhého ročníku mezinárodní konference na téma „Moderní trendy ve vývoji informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání" konané v ukrajinském Ivano-Frankivsku.