V minulých dnech se sešel prezident komory s obchodním radou Velvyslanectví Slovenské republiky v Praze, aby společně posoudili a našli reálné možnosti obchodní a exportní spolupráce českých a slovenských firem na třetîch trzích. 


26. 9. 2021

FOR ARCH 2021

Letošní veletrh For Arch, který se již tradičně konal v Praze navštívila delegace komorového klastru Dřevostavby vedená prezidentem ČSOK obchodní komory. 


Fakulta podnikatelská VUT v Brně v rámci 18. mezinárodní vědecké konference „Perspektivy rozvoje obchodu a podnikání“ s podtitulem „Digitální transformace pro inovace obchodních modelů & ekonomika, management, finance a systémové inženýrství z pohledu firem a akademiků“ uspořádala  17.9.  online panelovou diskuzi s pracovním názvem Jak na digitalizaci a inovace ve firmě? Do projektu se zapojila i ČSOK Obchodní komora, která nabídla bezplatnou účast českým firmám na této akci.


Pracovní snídaně na téma Quo vadis Česko v digitalizaci s vicepremiérem České republiky Karlem Havlíčkem se účastnil prezident ČSOK společně s predstaviteli odborné veřejnosti, kterou tvořil úzký okruh asi 20 hostů reprezentujících stástní instituce, velké korporáty, diplomatické zahraniční mise a profesní svazy.


ČSOK obchodní komora ve spolupráci s Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně připravila společný projekt na podporu českého průmyslu a jeho exportu.


Ve druhém červencovém týdnu proběhnul v ruském Jekatěrinburgu mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM, kterého se zúčastnili také zástupci ČSOK obchodní komory.


Oživením ekonomického sektoru malého a středního podnikání se zabývalo pracovní setkání pořádané Institutem pro politiku a společnost, kterého se zúčastnil prezident ČSOK.


ČSOK obchodní komora se po celou dobu své 20-leté činnosti snaží vždy určovat směr a hledat aktuální příležitosti pro český průmysl a český export s dalekým předstihem. Jednou z takových podnikatelsko-exportních iniciativ je i oblast Arktidy,která se díky oteplování stává stále víc dostupnější a tím i atraktivnější.


Červnový summit Evropské unie znovu otevřel dlouhodobé téma,které se týká rešení otázky běženců z Blízkého Východu do EU. Opět byla položena otázka, jestli je skutečně tím nejlepším řešením zasílaní miliard euro do Turecka. Česká vláda si aktuálně  myslí, že lepším řešením by byla obnova...

ČSOK obchodní komora uzavřela smlouvu o obchodní spolupráci a podpoře s českou vědeckotechnologickou společností iSky Technology zabývající se komerčními aktivitami ve vesmíru.