ČSOK  obchodní komora připravuje mezinárodní konferenci v Budapešti se zaměřením na advokacii a justici.


Na přelomu listopadu a prosince se, po delší přestávce vynucené pandemií, uskuteční pracovní cesta prezidenta obchodní komory do Ruské federace. Hlavním cílem cesty jsou osobní  jednání s představiteli unoverzit a institucí zabývajících se vzděláváním,vědou a výzkumem.


ČSOK obchodní komora intenzivně pokračuje v podpoře a rozvoji konkrétních aktivit zaměřených na podporu a spolupráci českých a zahraničních firem na třetích trzích.


Prezident ČSOK se v listopadu zúčastnil pracovní snídaně spojené se setkáním s představiteli malého a středního businessu.


V minulých dnech se sešel prezident komory s obchodním radou Velvyslanectví Slovenské republiky v Praze, aby společně posoudili a našli reálné možnosti obchodní a exportní spolupráce českých a slovenských firem na třetîch trzích. 


26. 9. 2021

FOR ARCH 2021

Letošní veletrh For Arch, který se již tradičně konal v Praze navštívila delegace komorového klastru Dřevostavby vedená prezidentem ČSOK obchodní komory. 


Fakulta podnikatelská VUT v Brně v rámci 18. mezinárodní vědecké konference „Perspektivy rozvoje obchodu a podnikání“ s podtitulem „Digitální transformace pro inovace obchodních modelů & ekonomika, management, finance a systémové inženýrství z pohledu firem a akademiků“ uspořádala  17.9.  online panelovou diskuzi s pracovním názvem Jak na digitalizaci a inovace ve firmě? Do projektu se zapojila i ČSOK Obchodní komora, která nabídla bezplatnou účast českým firmám na této akci.


Pracovní snídaně na téma Quo vadis Česko v digitalizaci s vicepremiérem České republiky Karlem Havlíčkem se účastnil prezident ČSOK společně s predstaviteli odborné veřejnosti, kterou tvořil úzký okruh asi 20 hostů reprezentujících stástní instituce, velké korporáty, diplomatické zahraniční mise a profesní svazy.


ČSOK obchodní komora ve spolupráci s Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně připravila společný projekt na podporu českého průmyslu a jeho exportu.


Ve druhém červencovém týdnu proběhnul v ruském Jekatěrinburgu mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM, kterého se zúčastnili také zástupci ČSOK obchodní komory.