VUT Brno a Xuzhou

8. 9. 2018

V Brně se 6.-7.září uskutečnila setkání a jednání představitelů ‎Technické univerzity VUT Brno s delegací munucipální vlády čínského Xuzhou.

Z‎a VUT Brno vedl jednání  prorektor pro zahraniční vztahy  prof. Jiří Hirš a emeritní rektor prof.Karel Rais a děkan fakulty podnikatelské docent Stanislav Škápa. Jednání se odehrávala za aktivní účasti vedení ČSOK .
Zástupci VUT Brno se účastnili letošní  březnové mise komory do Xuz‎hou,kde se začalo jednat o meziuniversitní  spolupráci s technickou univerzitou Xuzhou, výměnných nebo studijních pobytech studentů a pedagogů, doktorandských studiích,MBA a spolupráci v oblasti vědy a vyzkumu.
Zářijové setkání v Brně bylo pokračováním těchto jednání. 
Čínská delegace měla možnost se seznámit s aktuální nabídkou fakulty podnikatelské prezentované jejím děkanem docentem Škápou.
Výsledkem dvoudenního jednání bylo vytvoření konkrétního plánu dalšího společného postupu .
Již 26.listopadu se uskuteční další společné jednání v Xuzhou  ‎,kde se uskuteční nábor čínských studentů pro studium na VUT Brno. Čínská delegace nabídla jednání i s centrální vládou 100 milionové provincie Tiang-su v Nanking. Zde se v rámci mise uskuteční také  prezentace VUT Brno před univerzitami z celé provincie. Komora zahájila přípravu mise. 
  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz