Aktuality

Podpora mezinárodnímu obchodu

8. 12. 2019

Komora uskutečnila v listopadu v Českém domě v Moskvě sérii pracovních jednaní s představiteli ruských potravinářských velkoobchodních sítí a velkoobchodů . Hlavním dlouhodobým cílem komory je vybudování mezinárodního klastru tvořeného ze vzájemně kooperujících obchodních a potravinářských firem, které na korektních a vzájemně výhodných základech budou obchodovat na třetích trzích.

Vzdělávání , věda a výzkum

8. 12. 2019

V Moskvě se uskutečnila jednání vedená prezidentem komory na téma spolupráce v oblasti vzdělávání ,vědy a výzkumu.

Mezinárodní meziuniverzitní spolupráce.

24. 11. 2019

Obchodní komora ČSOK pořádala na přelomu října a listopadu další velkou tématickou misi. Mezinárodní meziuniverzitní spolupráce , letní tábory, prednášková turné a hlavně nábor studentů samoplátců to byla nosná témata jednání v partnerském čínském městě Xuzhou, se kterým má komora uzavřenou dohodu o spolupràci.

Bohemian Art Gallery & Czech Contractation Centrum

24. 11. 2019

ČSOK ve spolupráci s municipální vládou čínského města Xuzhou se dohodla na otevření stálé kontraktační expozice ,která bude umístěna v obchodních a výstavních prostorách municipální obchodní společnosti DXG Xuzhou.

Velvyslanec Afghánistànu v Praze

24. 11. 2019

Prezident ČSOK v doprovodu ředitele Centra pro Afghánsko - České vztahy ing. Farida Yara a rektora Akademie mezinárodního obchodu a diplomacie ing. Alexandra Skrebeika a dalších funkcionářů Centra přijal na komoře Jeho Excelenci velvyslance Afghanistánu pana Shahzada Aryobee, který je novým mimořádným a zplnomocněným velvyslancem v České republice a čeká na předání pověřovacích listin prezidentu České republiky.

Letecká linka Česká republika - Černá Hora

17. 10. 2019

Delegaci cestovního ruchu a letecké přepravy organizovala ČSOK obchodni komora do Černé Hory v týdnu od 14.10. 2019 ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Podgorici.

Nové příležitosti pro české turisty v Černě Hoře

17. 10. 2019

Obchodní komora s podporou velvyslanectví ČR , Jihočeského kraje a Jihočeské centrály cestovního ruchu ve spioupráci s černohorskou cestovní agenturou INRUT absolvovala dvoudenní intenzivní program jednání s majiteli a řediteli hotelů a resortů na středomořskěm pobřeží Černě Hory.

Univerzitní setkání v Moskvě

13. 10. 2019

ČSOK obchodní komora a komorou vytvořený klastr International Education & Science pořádaly v Českém domě v Moskvě ezinárodní meziuniverzitní setkání. Na české straně můžeme jmenovat například Karlovu univerzitu , Mendelovu univerzitu , VŠTE České Budějovice atd.atd..

Klastr International Education & Science v Petrohradu

13. 10. 2019

Komora pořádala pracovní setkání mezi českými a ruskými univerzitami v Petrohradu. Akce navazovala přímo na červnovou návštěvu prezidenta komory a profesora Karla Raise , poslance parlamentu a místopředsedu parlamentního výboru pro vzdělávání a vědu.

Mise ČSOK v Ruskě federaci

8. 10. 2019

ČSOK obchodnî komora organizovala praconi misi do Ruské federace, kterou vedl prezident komory.

Konference v Moskvě

8. 10. 2019

Prezident komory se zúčastnil konference Rusko - Čína a nové perspektivy strategického partnerství ,která se konala 26.zàří v Moskvě.

61. MEZINÁRODNÍ VELETRH V DAMAŠKU

21. 9. 2019

Ve dnech 28.8. – 6.9.2019 se uskutečnil 61. Mezinárodní veletrh v Damašku v Sýrii. V letošním roce se veletrhu zúčastnilo 31 států z celého světa. Jednalo se například vedle České a Slovenské republiky o Čínu, Ruskou federaci, Indii, Bělorusko, Spojené arabské emiráty, Arménie, Bulharsko,Argentina,Makedonie a další.Celkem bylo 1.300 vystavovatelů reprezentující různé obory. Na českém stánku se prezentovalo včetně ČSOK a její skupiny celkem 31 firem z oboru stavebního průmyslu,strojírenství, bezpečnostní systémy,vodovody a kanalizace,energetika z vodních zdrojů, životní prostředí,gastronomie atd..


Další zprávy najdete v archívu zpráv

Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz