Aktuality

Západokazachstánská oblast

28. 7. 2019

Uralsk hlavní město Zapadokazachstánské oblasti ‎navštívil pracovně v minulých dnech prezident komory.

Pracovní jednání prezidenta komory v Kazachstánu

14. 7. 2019

V týdnu od 8.července byl prezident komory na pracovní návštěvě v Kazachstánu. Program jednání prezidenta se uskutečnil v hlavním městě Kazachstanu v Nur-Sultan a v Zapadokazachstánské oblasti ‎ a jejím hlavním městě Uralsk.

Olympijský výbor Afghanistanu

14. 7. 2019

Ve středu 10.7. Se uskutečnilo pracovní setkání ČSOK s delegací Olympijského výboru Afghanistanu.

EXPOCENTRUM ČSOK V XUZHOU

8. 7. 2019

Na základě podepsané dohody o spolupráci s vládou municipální prefektury Xuzhou v Čínské lidové republice otevírá ČSOK obchodní komora stálé české business expocentrum v Xuzhou.

VZDĚLAVÁNÍ, VĚDA VÝZKUM NA V ČESKO – ČÍNSKÉM FORMÁTU

8. 7. 2019

Úvodem do tématu česko - čínské spolupráce ve vzdělávání , vědě a výzkumu bylo přijetí české delegace na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy České republiky náměstkem ministra Pavlem Dolečkem.

XUZHOU PODEPSALO SMLOUVU O SPOLUPRÁCI S ČSOK

8. 7. 2019

1.července byla podepsána smlouva o spolupráci mezi vládou municipální prefektury desetimilonového města Xuzhou a Česko-Středoasijskou smíšenou obchodní komorou. Podpisem smlouvy vyvrcholila tříletá první etapa navazování kontaktů, vzájemného poznáván a budování důvěry a vztahů, organizování mnoha pracovních cest komory do Číny atd.atd.

DELEGACE MUNICIPÁLNÍ VLÁDY XUZHOU V ČESKÉ REPUBLICE

2. 7. 2019

Na pozvání ČSOK obchodní komory se ve dnech 1.- 4.července 2019 uskutečnila oficiální návštěva vládní delegace z čínského města Xuzhou v České republice.

UKRAJINSKÁ DELEGACE V PRAZE

1. 7. 2019

Na konci června dorazila do České republiky delegace ukrajinských představitelů vzdělávacích, ale i podnikatelských subjektů působících v oblasti vzdělávání ,vědy a výzkumu.

ČERNOHORSKÁ DELEGACE V JIHOČESKÉM KRAJI

25. 6. 2019

V Českých Budějovicích se na úřadu Jihočeského kraje uskutečnilo oficiální přijetí černohorské delegace reprezentující střední odborné školství a cestovní ruch Černé Hory. Návštěvou a zahájením několikadenního pracovního pobytu z Černé Hory vyvrcholily aktivity ČSOK započaté již na podzim 2017. Komora ihned od počátku ,kdy bylo otevřeno v Podgorici historicky první rezidenční velvyslanectví České republiky započala rozvíjet ekonomickou diplomacii a podporovat český export. Souběžně ve spolupráci s českým velvyslanectvím zvolila čtyři základní agendy. Implementaci české zkušenosti se vstupem do EU, obnovu a budování infrastruktury země, vzdělávání a cestovní ruch.

SETKÁNÍ S VELVYSLANCEM ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKY

25. 6. 2019

Uskutečnilo se další oficiální setkání prezidenta ČSOK s Jeho Excelencí velvyslancem Čínské lidové republiky Zhang Jianmin za účasti poslance prof.Ing.Karla Raise, CSc.,MBA .

PREZIDENT ČSOK JEDNAL S TURECKOU DELEGACÍ V MOSKVĚ

25. 6. 2019

V Moskvě se 15.června uskutečnilo pracovní setkání prezidenta komory s primátorem tureckého metropole Antalye panem Muhittin Böcek ve věci spolupráce na uspořádání mezinárodní univerzitní konference.

International Education & Science

18. 6. 2019

Roste zájem o studium v Evropě, ale západní univerzity jsou pro země, kde komora působí , velmi drahé. Ověřili jsme si, že v zemích působení komory je české vysokoškolské vzdělání velmi dobře vnímáno a váženo. Proto se zajímají o možnosti studia v ČR.

ČERNOHORSKÝ PARLAMENT V PRAZE

17. 6. 2019

Přímou návaznost na únorovou komorovou misi do černohorské Podgorice měla červnová pracovní návštěva poslanců Parlamentu Černé Hory v Praze.

7. PETROHRADSKÉ EKONOMICKÉ FÓRUM 2019

17. 6. 2019

MOSKEVSKÁ MEZIUNIVERZITNÍ A VĚDECKÁ SETKÁVÁNÍ

16. 6. 2019

ČSOK obchodní komora prostřednictvím prezidenta komory a za účasti profesora Karla Raise, poslance a vedoucího představitele parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu a výzkum a za podpory stálého představitele ČSOK v Moskvě uspořádala bilaterární i multilaterální setkání a jednání se skoro 20 státními i privátními univerzitami Ruské federace. Prostory Českého domu v Moskvě poskytly jako vždy skvělý servis a zázemí této úspěšné akci.

Komora se vrací na syrský trh

16. 6. 2019

ČSOK obchodní komora již v roce 2003 podepsala smlouvu o obchodně ekonomické spolupráci s federací obchodních a průmyslových komor Sýrie


Další zprávy najdete v archívu zpráv

Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz