Aktuality

ČERNOHORSKÁ DELEGACE V JIHOČESKÉM KRAJI

 NOVÉ   25. 6. 2019

V Českých Budějovicích se na úřadu Jihočeského kraje uskutečnilo oficiální přijetí černohorské delegace reprezentující střední odborné školství a cestovní ruch Černé Hory. Návštěvou a zahájením několikadenního pracovního pobytu z Černé Hory vyvrcholily aktivity ČSOK započaté již na podzim 2017. Komora ihned od počátku ,kdy bylo otevřeno v Podgorici historicky první rezidenční velvyslanectví České republiky započala rozvíjet ekonomickou diplomacii a podporovat český export. Souběžně ve spolupráci s českým velvyslanectvím zvolila čtyři základní agendy. Implementaci české zkušenosti se vstupem do EU, obnovu a budování infrastruktury země, vzdělávání a cestovní ruch.

SETKÁNÍ S VELVYSLANCEM ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKY

 NOVÉ   25. 6. 2019

Uskutečnilo se další oficiální setkání prezidenta ČSOK s Jeho Excelencí velvyslancem Čínské lidové republiky Zhang Jianmin za účasti poslance prof.Ing.Karla Raise, CSc.,MBA .

PREZIDENT ČSOK JEDNAL S TURECKOU DELEGACÍ V MOSKVĚ

 NOVÉ   25. 6. 2019

V Moskvě se 15.června uskutečnilo pracovní setkání prezidenta komory s primátorem tureckého metropole Antalye panem Muhittin Böcek ve věci spolupráce na uspořádání mezinárodní univerzitní konference.

International Education & Science

18. 6. 2019

Roste zájem o studium v Evropě, ale západní univerzity jsou pro země, kde komora působí , velmi drahé. Ověřili jsme si, že v zemích působení komory je české vysokoškolské vzdělání velmi dobře vnímáno a váženo. Proto se zajímají o možnosti studia v ČR.

ČERNOHORSKÝ PARLAMENT V PRAZE

17. 6. 2019

Přímou návaznost na únorovou komorovou misi do černohorské Podgorice měla červnová pracovní návštěva poslanců Parlamentu Černé Hory v Praze.

7. PETROHRADSKÉ EKONOMICKÉ FÓRUM 2019

17. 6. 2019

MOSKEVSKÁ MEZIUNIVERZITNÍ A VĚDECKÁ SETKÁVÁNÍ

16. 6. 2019

ČSOK obchodní komora prostřednictvím prezidenta komory a za účasti profesora Karla Raise, poslance a vedoucího představitele parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu a výzkum a za podpory stálého představitele ČSOK v Moskvě uspořádala bilaterární i multilaterální setkání a jednání se skoro 20 státními i privátními univerzitami Ruské federace. Prostory Českého domu v Moskvě poskytly jako vždy skvělý servis a zázemí této úspěšné akci.

Komora se vrací na syrský trh

16. 6. 2019

ČSOK obchodní komora již v roce 2003 podepsala smlouvu o obchodně ekonomické spolupráci s federací obchodních a průmyslových komor Sýrie

Komorový klastr International Education & Science

10. 5. 2019

Prezident ČSOK jednal v Brně s představiteli univerzit a představiteli vlády Jihomoravského kraje o jejich zapojení do komorového klastru International Education & Science, který bude fungovat v rámci komorové Akademie mezinárodních vztahů a diplomacie.

Jmenován stálý představitel ČSOK v Kazachstánu

7. 5. 2019

Prezident komory předal pověřovací listiny novému stálému představiteli ČSOK v Kazachstánu. Stala se jí od května 2019 Jana Chalupková,která tak posiluje stávající tým stálých představitelů komory,která v Kazachstánu působí od svého založení v roce 2002.

PRACOVNÍ PROGRAM KOMOROVÉ MISE V XUZHOU

6. 5. 2019

Město Xuzhou je jednou z největších městských prefektur čínské provincie Jiangsu. Více jak 10 milionová populace dynamicky se rozvíjejícího města je atraktivním a perspektivním cílem exportních a obchodně ekonomických snah ČSOK v Číně.

PRACOVNÍ PROGRAM DELEGACE V SUQIAN

6. 5. 2019

Municipální vláda pětimilionového čínského města Suqian je smluvním partnerem ČSOK ,která město oficiálně zastupuje v České republice i v Evropské unii.

JEDNÁNÍ KOMOROVÉ DELEGACE V NANKING

6. 5. 2019

Česká delegace složená z představitelů českých a černohorských univerzit jednala na státních univerzitách v Nanking hlavním městě 80 milionové provincie Jiang-su.

MISE ČSOK DO ČÍNY

6. 5. 2019

V dubnu se uskutečnila specializovaná obchodní mise do Číny, kterou organizovala komora za účasti 7 univerzit a vzdělávacích zařízení pod záštitou ministerstva školství ČR a s podporou Parlamentu ČR a Jihomoravského kraje.


Další zprávy najdete v archívu zpráv

Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz