UKRAJINSKÁ DELEGACE V PRAZE

1. 7. 2019

Na konci června dorazila do České republiky delegace ukrajinských představitelů vzdělávacích, ale i podnikatelských subjektů působících v oblasti vzdělávání ,vědy a výzkumu.

Delegaci vedl stálý představitel na Ukrajině a viceprezident ČSOK Igor Titarenko, který svou funkci zastává již od roku 2005. V minulosti byl také ministerstvem zahraničních věcí ČR schválen do funkce honorárního konzula ČR na Ukrajině.

S ním do České republiky tentokrát přiletěli mimo jiné například prorektor univerzity z města  Rovno nebo ředitel IT firmy KM Media, která je dnes monopolním dodavatel multimediálních edukačních programů určených pro základní a střední školy v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a samozřejmě na Ukrajině.

Komora pro delegaci připravila jednání v Brně a v Praze s celou řadou významných představitelů jako například  na VUT Brno na Fakultě podnikatelské, Jihomoravském kraji nebo v Parlamentu ČR.

Hlavní témata se týkala posouzení možností mezinárodní spolupráce zaměřené na převzetí standardů v oblasti vzdělávání v České republice na Ukrajinu, výuka Českého jazyka na Ukrajině, nábor studentů pro české vysoké, ale i střední odborné školy a učiliště, získání informací o systému řízení a financování vzdělávání na úrovni kraje a města, problematika duálního vzdělávání, decentralizace řízení vzdělávacích procesů, zvyšování kvalifikace a postgraduální studium a stáže ukrajinských pedagogů v České republice, využití a zapojení programů a fondů evropského projektu podpory vzdělávání Erasmus+

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz