ČERNOHORSKÝ PARLAMENT V PRAZE

17. 6. 2019

Přímou návaznost na únorovou komorovou misi do černohorské Podgorice měla červnová pracovní návštěva poslanců Parlamentu Černé Hory v Praze.

Poslanci přijeli na pozvání politického vedoucího komorové delegace poslance a úřadujícího místopředsedy parlamentního výboru pro vzdělávání ,vědu , kulturu ,mládež a tělovýchovu profesora Karla Raise.

Tématem byla meziuniverzitní spolupráce v oblasti studijních pobytů, vědecké stáže, letní studentské tábory , spolupráce na třetích trzích ,ale také předání zkušeností české strany s procesy přístupu do Evropské unie , kam Černá Hora směřuje s datem 2025 ,kdy se má stát řádným členem EU.

Černohorská delegace byl udivena kolik se toho z české strany již odpracovalo. Na setkání s černohorskými poslanci byli vedle prezidenta přítomni i viceprezidentka ČSOK Vlasta Bohdalová a stálý představitel ČSOK v Černé Hoře Marco Milanović . Všichni představitelé podle svých agend předkládali konkrétní informace, příklady i realizované projekty, kterých v oblasti vzdělávání, vědy , kultury i cestovního ruchu bylo již dosaženo.

Program pro černohorskou delegaci byl připraven také na Karlově univerzitě v Praze ,kde poslance přijala prorektorka profesorka Radka Wildová ,která poslance černohorského parlamentu seznámila nejen s historií ,ale i s horkou současností univerzity. Poslanci se velmi zajímali o problematiku financování českých univerzit a konkrétně Karlovy univerzity, ekonomickou nezávislost a samostatnost fakult . Studijní programy, podmínky ke studiu, výhody studia v českém jazyce ,počty černohorských studentů na Karlově univerzitě,  studijní trendy, systém a úspěšnost Karlovy univerzity v náboru zahraničních studentů samoplátců

 

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz