BUDOVÁNÍ KOMUNÁLNÍ INFRASTRUTKURY V ČERNÉ HOŘE

15. 6. 2018

Delegace ČSOK ,která navštívila v rámci obchodní mise Černou Horu neměla jednání pouze v hlavním městě v Podgorici,ale i v dalších významných centrech země. Jednalo se konkrétně o města Nikšič, Cetinje a Danilovgrad. Účastníci delegace reprezentovali zejména český infrastrukturní průmysl - vodovody a kanalizace, výroba el.energie, výroba a dodávky tepla nebo likvidaci komunálního odpadu.

Komora na všech jednáních se starosty uvedených měst předkládala ucelenou nabídku ,která se skládala s poskytnutí zkušenosti České republiky s přípravou na vstup a se samotným vstupem do EU a implementace  zkušeností státních ,municipálních i privátních subjektů při předvstupních a vstupních procedurách. Další součástí nabídky na spolupráci byly schopnosti a odbornost přítomných firem účastnit se budování a modernizace infrastruktury měst ,Smart City, pomoc řešení financování projektů, konzultační služby nebo vzdělávání pracovníků municipálních struktur, kteří se zabývají agendou vstupu do EU.

Starostové nabídku ČSOK vítají a mají veliký zájem o rychlé nastartování spolupráce. Jednáním byli přítomni i představitelé ministerstev ekonomiky nebo udržitelného rozvoje. A tak proběh všech setkání na radnicích byl velmi konkrétní.

České firmy si odvážely z Černé Hory nabídku na spolupráci na projektech například výstavby vodovodního kolektoru, výstavbu a modernizaci ČOV, výstavbu hydroelektráren, likvidaci komunálního, ale i bio odpadu nebo likvidaci pneumatik. Jednalo se i podpoře městských podnikatelských inkubátorů nebo o pomoci při restrukturalizaci městských průmyslových zón.

Komora se dohodla ve všech městech na uzavření samostatných memorand o spolupráci, které budou upravovat a regulovat systém spolupráce mezi jednotlivými městy komorou a firmami a subjekty, které komora zastupuje.

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz