24. 11. 2019  |  Newsroom

Velvyslanec Afghánistànu v Praze

Prezident ČSOK v doprovodu ředitele Centra pro Afghánsko - České vztahy ing. Farida Yara a rektora Akademie mezinárodního obchodu a diplomacie ing. Alexandra Skrebeika a dalších funkcionářů Centra přijal na komoře Jeho Excelenci velvyslance Afghanistánu pana Shahzada Aryobee, který je novým mimořádným a zplnomocněným velvyslancem v České republice a čeká na předání pověřovacích listin prezidentu České republiky.

Prezident ČSOK  seznámil JE velvyslance  s dlouholetými aktivitami komory vykonavanými ve prospěch mezinárodni obchodni spolupráce s Afghánistánem ,kterou komora realizuje již od roku 2005 a také s s činností Centra pro Afghánsko - Českou spolupráci jehož je komora společně s parlamentem Afghánistanu a vybranymi poslanci českého parlamentu spoluzakladatelem.

 

JE velvyslanec Afghánistánu pan Aryobee vyslechl zprávu o činnosti obou organizací s velikou pozorností. Poděkoval přítomným funkcionářům jménem Afghánistànu za dosavadní činnost a ubezpečil, že  on sám je připraven  se maximálně aktivně zapojit do spolupráce a činnosti Centra.

Potvrdil,že vedení Afghánistànu velmi pozorně sleduje aktivity komory a Centra a vyslovuje teto činnosti svou podporu a uznání. 

Důkazem je pozitivní  komentář pana velvyslance po setkání s prezidentem ČSOK a představiteli Centra na facebooku pana velvyslance.

 

Prezident ČSOK a ředitel Centra Farid Yar se dohodli s JE velvyslancem Afghánistànu panem Aryobee na přípravě  plánu společné činnosti pro rok 2020 a na dalším pracovním setkání,kterě by mělo proběhnout ještě v letošním roce.

ZPĚT NA SEZNAM