9. 2. 2021  |  Newsroom

Unie podnikatelů Baškortostánské republiky Ruské federace

Vedení komory se setkalo na pracovním jednání se  představitelem Unie podnikatelů Baškortostánské republiky Ruské federace v České republice.

Skutečnost, že od počátku roku 2021 začíná nově působit kontaktní osoba mezi Baškortostánskou republikou a Českou republikou zásadně pozitivně napomůže vytvoření reálných konkrétních exportních a obchodních příležitostí. Komora připravuje specifikovanou nabídku podnikatelských exportních příležitostí pro český průmysl. Také Baškortostánská podnikatelská unie zpracovává seznam firem a produktů pro evropský trh. Reciprocita, vyváženost, vzájemná podpora a spolupráce jsou základním kamenem mezinárodní obchodní spolupráce.

V prvním pololetí 2021 se uskuteční obchodní mise do Baškortostánské republiky v Ruské federaci a reciproční pracovní jednání s baškortostánskými  firmami. Komora připravuje v této době obchodní mise vždy ve dvou fázích. První akce je online  a po ukončení karanténních opatření a  otevření hranic se plánují osobní kontaktní jednání mezi představiteli firem. Baškortostán patří mezi ekonomicky nejsilnější oblasti Ruské federace, kde komora mnoho let úspěšně působí. Jedná se jistě o mimořádnou příležitost  pokračování dosavadní úspěšné mezinárodní obchodní spolupráce

ZPĚT NA SEZNAM