17. 12. 2020  |  Newsroom

Pracovní plány ČSOK v Kazachstánu

Vedení ČSOK se na pracovním setkání sešlo s představitelem velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice paní Aizhan Duysenbayevou. Obsahem jednání byla příprava videokonference na téma podpory exportu a mezinárodní obchodní spolupráce České dobývací techniky s kazašskými partnery.

Za kazašskou stranu se videokonference zúčastní představitelé těžebního průmyslu a Ministerstva geologie a minerálnich surovin Republiky Kazachstán.

V další části pracovního jednání komory s diplomatickým pracovnîkem kazašského velvyslanectví se projednaly plány spolupráce na první pololetí roku 2021.

Startovním projektem, naplánovaným na únor roku 2021, bude  mezinárodní videokonference pro české i kazašské investory, která má za úkol a cíl seznámit vybrané zájemce s investičními možnostmi a aktuálními projekty v České republice a Kazachstánu.

Obě země jsou atraktivní a bezpečnou příležitostí pro podnikatele, kteřî hledaji lukrativní projekty pro vloženî svých investic.

Bezpečné a atraktivní investice jsou také příležitostí a motorem pro exportéry, banky a pojišťovny,  ale také pro projektanty, i dodavatele technologií, kvalifikovaných pracovních sil nebo logistických řešení.

I takové konkrétní aktivity dnes připravuje a realizuje ČSOK, aby pomohla zejména českému exportu.

ZPĚT NA SEZNAM