14. 7. 2019  |  Newsroom

Pracovní jednání prezidenta komory v Kazachstánu

V týdnu od 8.července byl prezident komory na pracovní návštěvě v Kazachstánu. Program jednání prezidenta se uskutečnil v hlavním městě Kazachstanu v Nur-Sultan a v Zapadokazachstánské oblasti ‎ a jejím hlavním městě Uralsk.
ČSOK ‎působí v Kazachstánu od svého vzniku tzn. Od roku 2002. 
Postupně komora vytvořila síť stálých představitelů, kteří jsou dnes tři a pracují každodenně na podpoře českého exportu. Nově i programu Education&Scince, který se zabývá budováním mezinárodních meziuniverzitních ‎vztahů a náborem studentů samoplátců pro české univerzity. 

Prezident komory se setkal v době svého pobytu v Nur-Sultan s velvyslancem ČR, představiteli státních univerzit , komorou pro mezinárodní obchod Kazachstanu,  vedením Atameken - obchodní a průmyslovou komorou Kazachstánu, poslanci parlamentu a dalšími partnery komory. 
Hlavním tématem jednání prezidenta komory v Kazachstánu jsou projekty týkající se spolupráce českých a kazašských univerzit, studium kazašských studentů i pedagogů v České republice a projekty spolupráce v oblasti vědy a výzkumu. 

Atameken, jak se kazašsky ‎nazývá obchodní a průmyslová komora Kazachstánu se s ČSOK dohodla na startu spolupráce v národním kazašském programu  Senior Expert. 
Jedná se o ‎dvoutýdenní pracovní pobyty českých specialistů v oborech důležitých pro národní hospodářství Kazachstánu  zemědělstvím počínaje  přes lehký a těžký průmysl  ,hornictví a metalurgii až po zdravotnictví. 

V listopadu ČSOK  bude pořádat misi českých univerzit do Nur-Sultan a Zapadokazachstánské oblasti.
 
 

ZPĚT NA SEZNAM