7. 7. 2020  |  Newsroom

Mezinarodni videokonference na podporu exportu ČR

Dne 30. června 2020 uspořádalo Ruské exportní centrum společně s Obchodním zastoupením Ruske federace  v České republice a Českou-stredoasijskou obchodní komorou  mezinarodni videokonferenci českých a ruských firem podnikajících v oblasti stavebních materiálů, včetně dřevostaveb, inženýrských sítí  a komunálních služeb, v online formátu.

Uvodní slovo přednesli obchodní zástupce Ruské federace v České republice  Sergey Bezrukov a prezident ČSOK  Jiří Nestával.

 Konference se zúčastnilo 22 ruských společností.  Za českou stranu se zúčastnili zástupci ČSOK, zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a dale spolecnosti  CIS Consulting, Techniserv, GARNETS Consulting, Alglas, Domesi, ABB, Armakompozit a další.

Účastníci videokonference prezentovali možnosti svých výrobních společností a jejich vývozní potenciál, přičemž zohlednili rozmanité potřeby cílového trhu.

První úspěšná videokonference byla pilotní akcí dlouhodobého programu vytvořeného ČSOK na podporu exportu pod pracovním názvem " Synergií k efektivitě". Jedná se o koncept obchodního účelového spojení českých a ruských podnikatelských subjektu za účelem společné obchodní činnosti na obou národních trzích, ale také na trzích třetích zemí. 

Velký zájem o spolupráci na obou stranách i bezproblémové zvládnutí technické stránky videokonference je základěm pro pokračování v seriálu pořádání obdobných akcí zaměřených na různé oblasti trhu.

Účast na videokonferenci, včetně kompletného servisu a tlumočení, byla pro firmy zdarma, jako forma konkrétní podpory českému exportu ze strany ČSOK obchodní komory.

ZPĚT NA SEZNAM