24. 11. 2019  |  Newsroom

Mezinárodní meziuniverzitní spolupráce.

Obchodní komora ČSOK pořádala na přelomu října a listopadu další velkou tématickou misi. Mezinárodní meziuniverzitní spolupráce, letní tábory, prednášková turné a hlavně nábor studentů samoplátců to byla nosná témata jednání v partnerském čínském městě Xuzhou, se kterým má komora uzavřenou dohodu o spolupráci.

Již třetím rokem ČSOK v Xuzhou buduje vztahy a snažî se pro českě vysokě školství vybudovat partnerské meziuniverzitní kontakty a stálý zdroj studentů samoplàtců.

 

Na základě obchodní schopnosti komory hledat a nachàzet úspěšná řešení se podařilo i pro téma získávání studentů pro české univerzity nalézt  vhodná  řešení.

Znamenà to nehledat studenty na zahraničnîch vysokých školách tak,jak to dosud všichni dělali ,ale vstoupit rovnou na půdu středních škol a tam na přímo kontaktovat studenty středních škol,kteří se teprve rozmýšlejî co dál a kde budou studovat.

 

Toto řešení se jednoznačně ukázalo jako správné a nejúčinejší. V misi zúčastněné české univerzity,které na středních školách v Xuzhou prezentovaly své nabídky slavily úspěch. 

Zájem o studjiní obory v bakalářských a magisterských oborech doplňoval obrovská poptávka  po letních  studentských  táborech. Zájem předčil očekávání. Několikaleté úsilí komory ,tak slaví úspěch.

ZPĚT NA SEZNAM