17. 10. 2019  |  Newsroom

Letecká linka Česká republika - Černá Hora

Delegaci cestovního ruchu a letecké přepravy organizovala ČSOK obchodni komora do Černé Hory v týdnu od 14.10. 2019 ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Podgorici.
Mise se zúčastnili představitelě Jihočeského kraje v čele s 1. náměstkem hejtmanky JUDr.Josefem Knotem, Jihočeská centrála cestovního ruchu  nebo  obchodní ředitelé mezinárodních letišť Českě Budějovice a Pardubice.

Akce přímo navazovala na aktivity komory zahájené již v roce 2018 ,kdy ČSOK v černohorské Budvě pořádala konferenci cestovniho ruchu za účasti českých letisť a odborniků a podnikatelů v čestovnim ruchu.

V červnu letošního roku Českou republiku navštívili partneři komory z  Černé Hory ,kteří jednali i v Českých Budéjovicích.

Ríjnová  cesta do Černe Hory byla vyvrcholením komorových aktivit podporovaných velvyslanectvím ČR.

Jednaní probíhalo za přítomnosti JE velvyslance Česke republiky a prezidenta ČSOK s vedením Montenegro Air o otevření letecke linky mezi oběma zeměmi. 
Bylo dohodnuto přítomnými odborníky v letectví z české i černohorské strany,že zahajeni letecké přepravy započne od května 2020.

Leteckou linku tak využijí nejen turisté a podnikatelé z obou zemi,ale i studenti v programu Erasmus ,který rovněž komora pomohla uvězr do praxe.

ZPĚT NA SEZNAM