26. 11. 2020  |  Newsroom

Cilená mezinárodní obchodní jednání

ČSOK obchodní komora během letošního roku, pod tlakem karanténních opatření, která zásadně omezila osobní kontakt a zahraniční obchodní cesty, přešla plně do virtuálního prostředí.

Komora se rychle poučila z negativních výsledků, které přinášely obecná a nekonkrétní obchodní jednání. Brzy se ukázalo, že organizovat jednání, kde je sice na obou stranách dobrá vůle a snaha, ale není nic konkrétního připraveno ani nabízeno je pouze ztrátou času a vynaložené energie.

Proto již od jara letošního roku ČSOK se svými partnery, za pomoci komorové sítě stálých představitelů ve 14 zemích bývalého SSSR,  Střední Asie ,Arábie a Balkánu zprostředkovává kontakty, propojuje konkrétní obchodní partnery a všem zúčastněným a zapojeným klientům poskytuje v celé své síti kompletní obchodní podpůrný servis.  Jedině to je správná cesta, kterou lze rychle dosáhnout konkrétních výsledků. Tento systém, který ČSOK budovala 20 let, se zúročuje právě v této složité době, kdy se může využít vybudovaných bezpečných kontaktů a aktuálních informací, ke kterým má obchodní komora trvalý přístup.

Ještě v prosinci se tak například uskuteční ve spolupráci s Ministerstvy průmyslu a obchodu ČR a Ruské federace distanční obchodní cesta do ruského Norilska, kde se povedou konkrétní online rozhovory mezi firmami českého těžebního průmyslu a norilským průmyslovým komplexem. Zájemci o účast v misi se mohou přihlásit mailem na adrese: sekretariat@csok.cz.

ZPĚT NA SEZNAM