9. 10. 2021  |  Newsroom

Česko-Slovensko na třetích trzích

V minulých dnech se sešel prezident komory s obchodním radou Velvyslanectví Slovenské republiky v Praze, aby společně posoudili a našli reálné možnosti obchodní a exportní spolupráce českých a slovenských firem na třetîch trzích.

 

Spojením schopností a výrobních kapacit česko-slovenských firem se zvedne nejen jejich konkurenceschopnost, ale také znásobí obchodní a exportní příležitosti.

S využitím podpory instrumentu exportního financování, které nabizí jak Česká exportní banka, tak slovenský EXIM se česko-slovenská konsorcia a klastry stanou vyznamnými hráči na zahraničních trzích. Taková proexportní uskupení připravuje ČSOK obchodní komora nyní ve spolupráci obchodně ekonomického úseku slovenského velvyslanectví.

Nejbližší společnou aktivitou je například česko-slovenská  konference vodohospodářských a infrastrukturních firem, která bude řešit mimo jiné možnosti kooperace na třetích trzích nebo odborný seminář v ramci strojirenského veletrhu v Brně.

Zájemci o zapojení do československých aktivit a projektů, které komora připravuje se mohou hlásit písemně na emailově adrese : csok@csok.cz

ZPĚT NA SEZNAM