25. 6. 2019  |  Newsroom

ČERNOHORSKÁ DELEGACE V JIHOČESKÉM KRAJI

V Českých Budějovicích se na úřadu Jihočeského kraje uskutečnilo oficiální přijetí černohorské delegace reprezentující střední odborné školství a cestovní ruch Černé Hory. Návštěvou a zahájením několikadenního pracovního pobytu z Černé Hory vyvrcholily aktivity ČSOK započaté již na podzim 2017. Komora ihned od počátku ,kdy bylo otevřeno v Podgorici historicky první rezidenční velvyslanectví České republiky započala rozvíjet ekonomickou diplomacii a podporovat český export. Souběžně ve spolupráci s českým velvyslanectvím zvolila čtyři základní agendy. Implementaci české zkušenosti se vstupem do EU, obnovu a budování infrastruktury země, vzdělávání a cestovní ruch.

Ke všem uvedeným agendám komora připravila a za významné podpory a účasti velvyslanectví ČR uspořádala samostatné mise. Jihočeský kraj a subjekty jako Jihočeská centrála cestovního ruchu nebo představitelé  jihočeského středního odborného školství se těchto misí i následné činnosti osobně zúčastňovali a pomáhali rozvoji konkrétní spolupráce.

Delegaci za přítomnosti prezidenta ČSOK a stálého představitele ČSOK v Černé Hoře přijal náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák, který zodpovídá za oblast školství  a ředitel JCCR Jaromír Polášek, ale také zástupci managementu mezinárodního letiště České Budějovice a další funkcionáři a představitelé Jihočeského kraje. Po skončení přijetí na Jihočeském kraji pokračovalo jednání s černohorskou delegací ,které moderoval prezident komory za přítomnosti představitelů JCCR a letiště České Budějovice.

ZPĚT NA SEZNAM