ČSOK obchodní komora již v roce 2003 podepsala smlouvu o obchodně ekonomické spolupráci s federací obchodních a průmyslových komor Sýrie
ČSOK obchodní komora prostřednictvím prezidenta komory a za účasti profesora Karla Raise, poslance a vedoucího představitele parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu a výzkum a za podpory stálého představitele ČSOK v Moskvě uspořádala bilaterární i multilaterální setkání a jednání se skoro 20...
Prezident ČSOK jednal v Brně s představiteli univerzit a představiteli vlády Jihomoravského kraje o jejich zapojení do komorového klastru International Education & Science, který bude fungovat v rámci komorové Akademie mezinárodních vztahů a diplomacie.
Prezident komory předal pověřovací listiny novému stálému představiteli ČSOK v Kazachstánu. Stala se jí od května 2019 Jana Chalupková,která tak posiluje stávající tým stálých představitelů komory,která v Kazachstánu působí od svého založení v roce 2002.
Město Xuzhou je jednou z největších městských prefektur čínské provincie Jiangsu. Více jak 10 milionová populace dynamicky se rozvíjejícího města je atraktivním a perspektivním cílem exportních a obchodně ekonomických snah ČSOK v Číně.
Municipální vláda pětimilionového čínského města Suqian je smluvním partnerem ČSOK ,která město oficiálně zastupuje v České republice i v Evropské unii.
Česká delegace složená z představitelů českých a černohorských univerzit jednala na státních univerzitách v Nanking hlavním městě 80 milionové provincie Jiang-su.
V dubnu se uskutečnila specializovaná obchodní mise do Číny, kterou organizovala komora za účasti 7 univerzit a vzdělávacích zařízení pod záštitou ministerstva školství ČR a s podporou Parlamentu ČR a Jihomoravského kraje.
ČSOK ‎obchodní komora uspořádala přednáškové turné ruských sinologů na českých univerzitách v týdnu od 18. do 22.března.
Pod záštitou poslance profesora Karla Raise, místopředsedy parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu a výzkum zorganizovala komora pracovní setkání ruských sinologů profesora Tavrovského a dr.Remygy setkání s poslanci Parlamentu ČR.