Spolupráce s vysokým i středním školstvím Černé Hory

10. 2. 2019

V týdnu od 4. do 8. února ,kdy probíhala pracovní návštěva komorové mise v Černé Hoře se uskutečnila celá řada jednání s černohorskými vysokými i středními školami

Státní univerzita Černé Hory ‎přivítala na svém rektorátu českou delegaci. Vysokoškolský kolos sdružující 19 fakult je důležitým subjektem, který vzdělává většinu studentů, kteří se uchází o univerzitní vzdělání. 
Výuka českého jazyka, meziuniverzitní spolupráce, ‎ale také pozvání univerzity do komorové delegace v dubnu do Číny. 
Uskutečnila se také beseda mezi černohorskými ‎a českými studenty, kteří byli  součástí české delegace. 

Další vysokou školou, kde proběhla jednání ‎byla fakulta dramatického umění a filmů v Cetinje. Komora úspěšně  propojuje Fakultu z Cetinje s Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. 

Také se již na plno rozbíhá spolupráce ‎mezi Vyšší odbornou školou cestovního ruchu a gastronomie České Budějovice s Vyšší odbornou školou gastronomie Podgorica. Na jednání ředitele černohorské VOŠ s viceprezidentku ČSOK se dohodla pracovní návštěva Černohorců v dubnu na veletrh Gastro & Tourism České Budějovice, která se uskuteční v dubnu a zároveň obě školy spolu  podepíšou smlouvu o spolupráci. 

Jednání prezidenta a viceprezidentky ČSOK ‎za přítomnosti velvyslance ČR s ředitelkou státní agentury ERASMUS + Montenegro byla důležitou součástí mozaiky mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání, které je jedním ze čtyř témat komorou v Černé Hoře prosazovaných .Financování výměnných  pobytů studentů a pedagogů ze strany ERASMUS +  je základní podmínkou realizace vzdělávání.  

Delegace ČSOK se také zúčastnila jednání a prezentace programu podpory černohorského školství na regionální kanceláři OSN UNICEF Montenegro,kde byla přijata vedoucím reprezentantem UNICEF. 

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz