Sklárna pro Suqian

1. 5. 2018

Municipální vláda města Suqian z Číny se obrátila se žádostí o technickou pomoc a spolupraci na ČSOK týkající se realizace expozice foukaného skla a lustrů pro nově budované muzeum skla .

Město Suqian zahájilo komplexní přestavbu uzavřené sklárny, kde se kdysi vyrábělo tabulové  sklo  na multifunkční expozici sklářského umění.
Na ploše 17 tisíc metrů čtverečních  výstavní plochy se budou moci návštěvníci seznámit s historií výroby skla a s uměním sklářských mistrů .
Česká republika je známá ve světě svou staletou tradicí výroby skla  ‎a uměleckého sklářství a proto je zajem,aby i v čínském Suqianu byla nainstalována samostatná česká expozice. Nepůjde však o stacionární prezentaci formou expozice hotového umění,ale naopak.
Suqian má zájem o živé ukázky výroby přímo před očima návštěvníků muzea.
A proto se komora spojila s jedním z předních ‎českých sklařských mistrů a výtvarníků Jiřím Pačínkem, ze kterým pro Suqian připravuje náročný projekt expozice foukaného skla. Součástí bude i sklářská pec, u které budou čeští sklářští mistři předvádět umění i tajemství výroby českého foukaného skla.

Na doprovodných fotografiích jsou záběry z ateliéru Jiřího Pačinka, při jednání s představiteli ČSOK o projektu v Suqian.
A ukázky umění sklařských mistrů .

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2018 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz