První polovina září byla pro komoru velmi hektickým obdobím

14. 9. 2018

Na jednání přiletěla nejdříve delegace obchodního ředitele dřevozpracujicího ‎závodu Perm DSK,který je klientem Komory. Uskutečnila se pracovní jednání s vedením holdingu BIDLI a exkurze na jejich výrobním závodě v Červeném Kostelci. A týden na to do Prahy přiletěl na plánovanou návštěvu i generální ředitel Perm DSK, aby pokračoval v jednání o spolupráci v ČR, ale také o vstupu PERM DSK na čínský trh prostřednictvím a za pomoci ČSOK. Jednání s permskou firmou proběhlo za účasti stálého představitele ČSOK v Pekingu.

Komora přivítala v ČR čínskou delegaci municipální vlády z čínského ‎Xuzhou. Program se uskutečnil v Brně a v Praze. A již 20.9.2018 se uskuteční v Praze na komoře další setkání. Tentokrát se jedná o podnikatelskou delegaci vedenou místopředsedou municipální vlády Xuzhou. Jednání se zejména  týkají dlouhodobé obchodní a ekonomické  spolupráce a také vědy,vyzkumu a vzdělávání. 

Prezident komory za účasti rektora komorové akademie a stálého představitele komory v Černé Hoře vedl jednání s představiteli Bosny a Herzegoviny na téma vzdělávání a kurzy na úrovni učňovského školství pro občany BaH.

V září navštívil prezident komory Ruskou federaci, kde vedl jednání o obchodní spolupráci a podpoře českého exportu,ale také o pořádání přednášek a vzdělávacích kurzů pro podnikatele.

Komora v týdnu od 17.9. Pořádá pracovní cestu do Černé Hory zaměřenou na implementaci české zkušenosti se vstupem do EU a zapojení českých firem do obnovy a budování komunální infrastruktury Černé Hory.

Komora od 1.9.2018 otevírá další stálou teritoriální kancelář. Tentokrát se jedná o Norsko.   »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz