Přijetí u velvyslance Čínské lidové republiky v Praze

14. 10. 2018

Uskutečnilo se oficiální přijetí prezidenta ČSOK a profesora Karla Raise, poslance a místopředsedy parlamentního výboru ‎pro vzdělávání, vědu a výzkum u Jeho Excelence velvyslance Čínské lidové republiky pana Zhang Jianmin,který nedávno nastoupil do své funkce v ČR.

Prioritou pana velvyslance dle jeho slov, při předávání pověřovacích listin je podpora programu vzdělávání čínských studentů   ‎v ČR. 
A to byl i hlavní důvod setkání představitelů komory a parlamentu ČR s novým velvyslancem Číny ‎.
Jednání se zúčastnil také pan  Zhao Changtao,ředitel odboru vzdělávání čínského velvyslanectví v Praze. 
Komora ve spolupráci s parlamentním výborem pro vzdělávání, vědu a výzkum se zabývá programem přivedení čínských studentů  ‎do ČR již mnoho let. V minulém volebním období program navazování kontaktu s čínskými univerzitami realizovala komora  za přímé podpory a účasti tehdejší místopředsedkyně výboru pro vzdelávání,vědu a výzkum poslankyně Vlasty Bohdalové,  která dnes zastává funkci viceprezidentky ČSOK pro stejnou agendu. Aktuálně  je dlouhodobým partnerem za Parlament ČR prof.Karel Rais.

JE velvyslanec ČLR ‎vyslechl s velkou pozornosti informace o aktivitách společné pracovní skupiny složené z komory, poslanců parlamentu a českých univerzit jako jsou  například VUT Brno nebo JČU České Budějovice  ,které se týkají Číny.
Komora ve spolupráci s municipální vládou města Xuzhou připravuje na listopad  již čtvrté setkání na nejvyšší úrovni ‎v tomto roce. 
Hlavní cíl setkání je zahájit program studia čínských studentů na českých univerzitách.
JE velvyslanec Číny  ‎a ředitel odboru vzdělávání velvyslanectví potvrdili svou maximální podporu 
plánu komory a přislíbili veškerou možnou pomoc. 
Na závěr se účastníci dohodli na systému další spolupráce a dalších pracovních setkáních.
 
  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz