Přednáškové turné ruských sinologů v ČR

24. 3. 2019

ČSOK ‎obchodní komora uspořádala přednáškové turné ruských sinologů na českých univerzitách v týdnu od 18. do 22.března.

Hlavní téma bylo : "obchodování s  Čínou je  příležitost nebo hrozba ?! ‎".

Profesor Juriy Tavrovskij a doktor věd Vladimír Remyga jsou specialisté, kteří se oba více jak 40 let zabývají Čínou. 

Oba sinologove dlouhodobě v Číně žili a pracovali v diplomatických nebo exekutivních funkcích ‎. Dnes stále aktivně řeší a rozvíjí Rusko čínské vztahy. 

Profesor Tavrovskij přednáší na státní univerzitě v Moskvě, píše knihy o Číně  ‎,vystupuje ve státní televizi v publicistických pořadech jako odborník na Čínu i Japonsko a je významným konzultantem Kremelskych kruhů. 

Doktor Remyga je specialistou zejména na rusko - čínské ‎obchodní vztahy a logistiku.
Jako generální ředitel mezinárodního svazu průmyslníků a podnikatelů se specializuje zejména na téma Hedvábná cesta ‎a Pas a cesta tzn. Mezinárodní čínský obchodně diplomatický  projekt.

‎Technická univerzita VUT Brno byla jednou z univerzit, kde se pořádala přednáška o Číně určena pro odbornou veřejnost. 

Jedním z dalších vystupujících ‎na konferenci vedle sinologů,prezidenta komory a představitele  univerzity byl i český podnikatel, který léta pracovně  působil a žil v Číně .

 FP KONFERENCE ,jak se akce jmenovala na VUT Brno zásadním způsobem rozšířila vědomosti přítomných účastníků o aktuální obchodní politice Číny. Vztahy Číny a USA, obchodní válka nebo jak jednat s čínskými firmami byla další z mnoha témat, o kterých se na konferenci hovořilo. 

To,že se časový rámec akce přetáhl o více jak půl hodiny ‎svědčí o atraktivnosti akce a důležitosti témat pro přítomné hosty. 

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz