PRACOVNÍ PROGRAM KOMOROVÉ MISE V XUZHOU

6. 5. 2019

Město Xuzhou je jednou z největších městských prefektur čínské provincie Jiangsu. Více jak 10 milionová populace dynamicky se rozvíjejícího města je atraktivním a perspektivním cílem exportních a obchodně ekonomických snah ČSOK v Číně.

Město Xuzhou usiluje o zlepšení prostředí pro lidský život a o zachování udržitelného rozvoje, čímž chce poskytnout příklad pro další města v Číně a ve světě. I tím si zasloužilo pozornost komory. Xuzhou totiž  bývalo základnou těžkého průmyslu a uhelných dolů  a městem s vyčerpanými zdroji, ale v nedávné minulosti vyvinuli místní lidé značné úsilí na obnovení místního životního prostředí, a proto město prošlo pozoruhodnou transformací.   

Xuzhou se stalo národním pilotním městem pro recyklaci a využití obnovitelných zdrojů, jehož příklad už byl rozšířen do 166 čínských měst.

To vše se a mnoho dalšího bylo důvodem dlouhodobého zájmu komory o toto Xuzhou Smart City.

Ke svému dalšímu rozvoji Xuzhou potřebuje vzdělanou generaci mladých lidí ,kteří  se budou podílet na dalším rozvoji a budování městské infrastruktury třetího tisíciletí. To byl hlavní cíl komorové mise , která již po druhé do Xuzhou přivezla  rektory , prorektory, děkany a profesory českých i černohorských univerzit . Konkrétní jednání mezi českými , černohorskými a čínskými univerzitními funkcionáři na konferenci, kterou připravila ČSOK ve spolupráci s municipální vládou městské prefektury , se týkalo meziuniverzitní spolupráce a náboru studentů samoplátců.

 

Prezident komory v doprovodu celé delegace byl přijat nejvyšším představitelem města Xuzhou panem Zhou Tiegenem, se kterým zhodnotil dosavadní spolupráci komory a města zaměřenou především na oblast vzdělávání, vědy, výzkumu, sociálních věcí a péče o seniory , ale také oblast obnovitelných zdrojů energie, environment a Smart City.

ČSOK je od roku 2018 oficiálním představitelem Xuzhou v České republice a Evropské unii.

V červnu přiletí do České republiky delegace vlády municipální prefektury Xuzhou vedená Zhou Tiegenem. Pracovní program se vedle Prahy uskuteční také hlavně v Brně.

Komora připravuje na podzim misi do Xuzhou, která bude přímým pokračováním započatých jednáních a startem placených studijních pobytů čínských studentů na českých univerzitách.  

  

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz