PRACOVNÍ PROGRAM DELEGACE V SUQIAN

6. 5. 2019

Municipální vláda pětimilionového čínského města Suqian je smluvním partnerem ČSOK ,která město oficiálně zastupuje v České republice i v Evropské unii.

Již od roku 2016 ,kdy byly zahájeny první kontakty Suqian s ČSOK bylo jedním z hlavních témat vzdělávání a sociální politika zaměřená na péči o seniory. V roce 2018 se konala pracovní návštěva komorové delegace  města Suqian , do kterého komora přivezla představitele dvou českých státních univerzit. Tím byla otevřena cesta k současné konkrétní spolupráci.

Pracovní program mise 2019 byl zahájen návštěvou a jednáním na 4 středních školách : Huaihai Technical College, Suqian High School, Open University a Suqain Zeda Vocational Technical College, kde se zúčastnění představitelé českých i evropských univerzit seznámili nejen se současnou úrovní středoškolského vzdělávání v Číně, ale také s vyřešením správného postupu, jak získávat pro studium na evropských univerzitách čínské studenty.

Komora s municipální vládou Suqian připravila také vědecký workshop , kterého se zúčastnila jak celá česká delegace, tak představitelé suqianských univerzit , municipální vláda a další čínská odborná i podnikatelská veřejnost. 

Pilotní projekt vědeckého workshopu prezentoval schopnost a úroveň současné vědy a výzkumu zúčastněných  evropských univerzit.

Na závěr pracovního programu převzal prezident komory pověřovací doklady k otevření a provozování oficiálního stálého centra Suqian v České republice .

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz