Norinbersky proces - sál číslo 600

4. 12. 2017

U příležitosti ‎listopadového výročí zahájení zasedání vojenského tribunálu v Norinberku pořádala Akademie Generální prokuratury Ruské federace konferenci na jejímž začátku proběhl studenty akademie nastudovaný proces.

Pro všechny účastníky konference to byl velmi silný zážitek ‎. Výpovědi  svědků - vězňů koncentračních táborů a arogantni reakce válečných zločinců, které skvěle hráli studenti akademie zcela přimrazili všechny přítomné do jejich křesel. 
Zrůdnost činů nacistického Německa bude věčným mementem.  
Stejně jako uskutečnění prvního vojenského mezinárodního  trib‎unálu ,který vytvořil ‎právní precedens pro budoucí generace.  

Po skončení nastudovaného procesu ‎začal již standardní program konference, kde úvodní slovo pronesl exnáměstek generálního prokuratora Ruské federace A.Zjagincev,který v  počátcích své prokuratorské  kariéry pracoval jako asistent generála Rudenka, který u Norinberskeho procesu vedl žalobu za Sovetsly svaz.
Dalším vystupující byl prezident ČSOK, který jako čestný host konference vystoupil s příspěvkem na téma přínosu českého právníka a generála justiční služby Bohuslava Ečera ‎,který jako hlavni žalobce za Československo vedl u Norinberskeho soudu nejen celou československou delegaci,ale také řídil výslechy nacistických německých zločinců jakými byli například Göring,   Kaltenbruner, von Neurath a další . Hned po skončení války v roce 1945 se stal jedním z lovců válečných zločinců a před soud přivedl například tzv. Kata českého národa, kterým byl K.H. Frank. 
Protože Boshuslav Ečer byl příbuzný prezidenta komory, mohli si účastníci konference vyslechnout některé dosud nepublikované informace z procesu. 

Je důležité si neustále připomínat tragické události druhé  světové války a nelidskost německých válečných zločinců, aby se historie nemohla opakovat. 
  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2018 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz