MISE DO ČÍNY - březen 2018

Vyhlašujeme   záměr uskutečnění mise do Čínské lidové republiky, kterou Česko středoasijská obchodní komora (ČSOK obchodní komora)míní uskutečnit v polovině března roku 2018 a touto cestou Vás na ni pozvat!

 Komora již v roce 2015 navázala první kontakty s provincií Ťiang-su a s městy Suqian a Suzhou. V prosinci 2016 jsem společně s prezidentem komory Jiří Nestávalem navštívila město Suqian, kde jsme se setkali s vedením města a pracovníky odborných sekcí. Z jednání vyplynulo, že čínská strana kromě jiného, má zájem o spolupráci ve vzdělávání, turistice a kultuře. V průběhu uplynulého období jsme  s čínskými partnery specifikovali konkrétní okruhy zájmů a spolupráce. Letos na podzim  se konal veletrh příležitostí provincie Ťiang-su.  Na základě společné dohody představitelé vlády provincie projednali aktuální zájmy čínských účastníků veletrhu a konkretizoval své zájmy, zadání a témata. Na základě těchto požadavků  začínáme připravovat naši misi, na kterou Vás zveme.

Provincie Ťiang su je velmi zajímavou oblastí z hlediska příležitostí pro partnery z České republiky. Mají  velký zájem o vzdělávání a spolupráci univerzit , to je důvod, proč jsme se rozhodli  tuto misi především zaměřit na oblast školství, vědy a turismu. Z mnoha vysokých škol, které jsou v Suzhou jsme vybrali dvě univerzity, které bychom chtěli navštívit a s jejich představiteli jednat o možnostech studia čínských studentů v České republice, ale i o možnost českých studentů studovat v Číně. Česká strana bude nabízet jazykové kurzy, přípravu na studium v češtině, studium angličtiny, a přípravu na přijímací zkoušky na vysokou školu. Dalším tématem, které zařazujeme do programu jednání je oblast vědy  a výzkumu. Na čínské straně je o spolupráci s vědecko- výzkumnými týmy a pracovišti z České republiky je veliký zájem.

 Samozřejmě bychom mohli na místě předat Vaše informační materiály, mohli bychom prezentovat Vaše vysoké školy, ale myslíme si, že  přímé jednání s kolegy z univerzit přispěje k lepšímu poznání a pružnosti.  Naše zkušenosti s čínskými partnery po osmi letech spolupráce jsou takové, že nejlépe se dá začít spolupracovat přímo, neboť na čínské i české straně se pohybuje mnoho rádoby odborníků, kteří mnoho mluví, ale výsledky  nejsou .  I naše komora má , bohužel, zkušenosti s takovými lidmi.

 

Bližší informace a program.

 

Pokud byste měli zájem, se mise zúčastnit, kontaktujte mne pro další informace.

 

 

Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz