MISE ČSOK DO ČÍNY

6. 5. 2019

V dubnu se uskutečnila specializovaná obchodní mise do Číny, kterou organizovala komora za účasti 7 univerzit a vzdělávacích zařízení pod záštitou ministerstva školství ČR a s podporou Parlamentu ČR a Jihomoravského kraje.

Delegace ČSOK byla skutečně mezinárodní. Vedle český univerzit jako VUT Brno, VŠB Ostrava, Mendelova univerzita, Jihočeská univerzita, VŠTE České Budějovice nebo komorová Akademie byla účastna i největší státní univerzita z Černé Hory University of Montenegro, kterou reprezentoval její prorektor pro mezinárodní vztahy Boris Vukčevič.

Mise navazovala na komorové dlouhodobé aktivity a kontakty, které vedení komory otevřelo již v roce 2016.

Program mise se uskutečnil v 5 městech Čínské lidové republiky. Skoro 30 členná delegace začala svou pracovní cestu v Shanghai , ze které pokračovala do Nanking hlavního města provincie Jiang-su a pak dále přes Suqian a Xuzhou až do Pekingu.

Cílem pracovní mise bylo navázání mezinárodní meziuniverzitní spolupráce a nábor studentů samoplátců pro studium zejména na českých ,ale také na černohorských univerzitách.

Komora se již mnoho let zabývá programem mezinárodní meziuniverzitní spolupráce. V současné době komora spolupracuje s univerzitami nejen v Číně, ale i v Ruské federaci, Černé Hoře  a v dalších čtyřech zemích bývalého Sovětského svazu a Střední Asie.

Vzdělávání , věda a výzkum jsou komodity , které jsou v současné době jedny z mála konkurenceschopných exportních aktivit , kterými Česká republika může úspěšně  prosadit a vítězit na zahraničních trzích.

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz