MISE ČSOK DO ČÍNY

8. 4. 2018

ČSOK obchodní komora uspořádala ve dnech 24.-31. března 2018 obchodní a podnikatelskou misi do Číny. Program mise probíhal celkem na třech místech. Delegace začínala svá pracovní jednání i končila v hlavním městě Číny v Pekingu odkud pokračovala do města Xuzhou a města Suqian. Hlavní profil delegace tvořili představitelé českých státních univerzit z Brna , Českých Budějovic a Prahy reperezentovanými rektory, děkany a profesory .

V misi byly účastny ,ale i další obory  jako například cestovní ruch a zejména projekt pořádání svatebních cest do České republiky  nebo projekt Senior Resort and Longevit, který řeší otázku péče o seniory, vzdělávání specialistů na tuto péči a materiálně technické zabezpečení péče. V delegaci byly prezentovány nabídky společností TUTOR, TDZ, Medicprogress, a dalších firem, které komora reprezentuje.

V delegaci byl také účasten prof.Karel Rais ,poslanec Parlamentu ČR a místopředseda parlamentního výboru pro vzdělávání , vědu a výzkum, který zaujímal roli politického vedoucího delegace a společně s prezidentem komory úspěšně vedli misi po celou cestu po Číně.

Jednání byla komorou dlouhodobě připravována ve spolupráci s municipálními vládami obou měst. S vládou města Suqian započala komora komunikovat a spolupracovat již v roce 2016 a od stejného roku je komora v kontaktu i s představiteli vlády Xuzhou.

Představitelé  delegací českých univerzit VUT Brno vedené jejím rektorem prof. Petrem Štěpánkem a Jihočeské univerzity České Budějovice vedené děkanem pedagogické fakulty Michalem Vančurou dosáhli očekávaných cílů. Tzn. došlo s čínskými partnery na univerzitách v Xuzhou a Suqian ke shodě o spolupráci a ke konkrétním dohodám o pokračování spolupráce a společných plánech. Již na podzim letošního roku plánují české a čínské univerzity uspořádání společných mezinárodních konferencí zaměřených na společné projekty v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu.

I ta část jednání věnovaná podnikání byla velmi úspěšná a došlo ke konkrétním  dohodám o další spolupráci. Čínská municipální vláda ze Suqian se obrátila  na komoru se žádostí o pomoc , při vybudování expozic v nově budovaném muzeu skla, kde by  Suqian chtěl představit tradiční výrobu foukaného skla , sklářské pece a umění českých sklářských mistrů. Další expozice by měla být věnována výrobě lustrů ,kterými jsou Češi proslaveni daleko za hranicemi .

Mise, kterou uspořádala komora byla velmi úspěšná a podrobnosti o proběhu , jednáních i výsledcích se dočtete v dalších článcích, ve kterých se budeme k misi vracet.

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2018 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz