Komorový klastr International Education & Science

10. 5. 2019

Prezident ČSOK jednal v Brně s představiteli univerzit a představiteli vlády Jihomoravského kraje o jejich zapojení do komorového klastru International Education & Science, který bude fungovat v rámci komorové Akademie mezinárodních vztahů a diplomacie.

Česká Středoasijská  obchodní komora  již skoro  20 let pracuje a pohybuje se v zemích střední Asie a zemích bývalého Sovětského svazu. Celá léta se  komora orientovala na průmyslová odvětví, komunální  infrastrukturu, technologie.

     Již několik let jsme oslovováni různými skupinami, které projevují zájem o český vzdělávací systém. Především o vyšší odborné školy a bakalářská studia na našich vysokých školách.  Zjišťovali jsme důvod. Roste zájem o studium v Evropě, ale západní univerzity jsou pro země, kde komora působí , velmi drahé. Ověřili jsme si, že v zemích působení komory je  české vysokoškolské vzdělání  velmi dobře vnímáno a váženo.  Proto se  zajímají o možnosti studia v ČR. Naše vysoké školy zase mají zájem o studenty samoplátce a jsou na ně připraveny, ale uvítaly by takových studentů více. Z mnoha jednání vyplynulo, že by bylo dobré spojit kontakty a zkušenosti komory s nabídkou českých vysokých škol. A tak nabízíme vysokým školám zapojení  do projektu : International Education & Science

 

Jedná se o  marketingový projekt  s působností  v 7 zemích bývalého Sovětského svazu, Střední Asie a Balkánu . Oslovujeme trh s 1,5 miliardou obyvatel prostřednictvím  sítě komorových delegátů a VIP politických a vládních kontaktů komory. Sdružením sil a prostředků se snižuje technická, finanční a organizační zátěž na každou samostatnou univerzitu.

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz