International Education & Science

18. 6. 2019

Roste zájem o studium v Evropě, ale západní univerzity jsou pro země, kde komora působí , velmi drahé. Ověřili jsme si, že v zemích působení komory je české vysokoškolské vzdělání velmi dobře vnímáno a váženo. Proto se zajímají o možnosti studia v ČR.

Česká Středoasijská  obchodní komora  již několik let je oslovována různými skupinami, které projevují zájem o český vzdělávací systém. Především o vyšší odborné školy a bakalářská studia na českých vysokých školách.  Zjišťovali jsme důvod. Roste zájem o studium v Evropě, ale západní univerzity jsou pro země, kde komora působí , velmi drahé. Ověřili jsme si, že v zemích působení komory je  české vysokoškolské vzdělání  velmi dobře vnímáno a váženo.  Proto se  zajímají o možnosti studia v ČR. Naše vysoké školy zase mají zájem o studenty samoplátce a jsou na ně připraveny, ale uvítaly by takových studentů více. Z mnoha jednání vyplynulo, že by bylo dobré spojit kontakty a zkušenosti komory s nabídkou českých vysokých škol. Komora již dlouhodobě těsně a hlavně úspěšně spolupracuje s řadou českých univerzit .

Poptávka, ale narůstá a je třeba rozšířit portfolio vysokých škol.

 

Proto aktuálně hledáme vysoké školy, které jsou schopné nabídnout následující produkty:

 

1)             Denní studium programů akreditovaných v anglickém jazyce

2)            Denní studium programů akreditovaných v českém jazyce

3)            Magisterská, doktorandská studia, MBA

4)            Studium českého jazyka pro zájemce o programy v českém jazyce

5)             Letní tábory pro zájemce o studium v České republice

6)            organizování mezinárodních vědeckých konferencí a workshopů.     

                                

 

Komora   jako partner vysokých škol vyhledává  zájemce o studium prostřednictvím svých stálých zastoupení především v těchto zemích: Ruská federace, Čína,  Ázerbájdžán, Kazachstán, Ukrajina, Černá Hora, Turecko.

V současné době se tak  již děje . Jediná cesta k úspěchu je  především orientace  na studenty středních škol a jejich rodiče. Těžko  se hledá  student samoplátce, který ve své zemi již začal vysokou školu studovat.

 

 

Nabízíme Vaší vysoké škole zapojení  do projektu :

 

International Education & Science

 

  Jedná se o  marketingový projekt  s působností  v 7 zemích bývalého Sovětského svazu, Střední Asie a Balkánu . Oslovujeme trh s 1,5 miliardou obyvatel prostřednictvím  sítě komorových delegátů a VIP politických a vládních kontaktů komory. Sdružením sil a prostředků se snižuje technická, finanční a organizační zátěž na každou samostatnou univerzitu.

 

Součástí marketingu je například :

-         Kvalitní informační, reklamní a nabídkové materiály, které odpovídají mentalitě, zvyklostem, kultuře a jazyku v jednotlivých zemích osloveného trhu

-         Organizování prezentací, workshopů, obchodních misí v cílových zemích

-         Účast v audiovizuálním marketingovém projektu ( reklamní film proč studovat v České republice na vaší vysoké škole)

-         Organizování letních prázdninových pobytů pro zahraniční zájemce na podporu  jejich rozhodování o studium  na vaší vysoké škole

 

Hlavní cílová skupina jsou studenti středních škol a jejich rodiče.

V této souvislosti se zabýváme řešením problému  nostrifikace středoškolského vzdělání v ČR nebo komfortním získáváním studentských víz pro zájemce o studium. Za tímto účelem komora vytvoří pozici Education Attaché ,který bude mít na starosti  agendu mezinárodní meziuniverzitní spolupráce ,budování a udržování vztahů, marketing a akvizici klientů. Zájemci mohou zaslat motivační dopis a životopis k rukám Jiřího Nestávala, prezidenta ČSOK na email: csok@csok.cz

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz