Fórum Transport of Siberia

27. 5. 2017

Od 24.května ,kdy v Novosibirsku začalo již po šesté mezinárodní fórum Transport of Siberia se řady jednání, setkání, kulatých stolu,panelových diskusi a prezentaci zúčastnil i prezident ČSOK.

Každý den až do pátku 26.5. nabízel bohatý program řadu nových informaci,obchodních příležitosti i kontaktů.
Prezident ČSOK byl součástí delegace MAG - Mezinárodní asociace metropoli a hlavních měst SNS ( Sdružení nezávislých států ‎je od roku 1991 nástupnickou organizací SSSR), která sdružuje 92 největších měst včetně Moskvy a Petrohradu.
‎Prezidentovo vystoupení první den konference na téma ‎modernizace tramvajové dopravy v metropolích Ruské federace zaujalo všechny přítomné představitelé municipálních,oblastních i federálních struktur.

Nabídka projektu MHD TRAM se skládá nejen s dodávek modernizovaných, nových nebo generálkovaných tramvají  ‎T3, ale také z rekonstrukcí a výstavby tramvajových trofejí a tramvajových tratí. Vše již v režimu Smart City včetně optimalizace veřejné dopravy.
 
Komora společně s českou firmou 4Rail vytváří klastr, který se bude problematikou zejména tramvajové dopravy zabývat na nejvyšší profesionální úrovni a svým složením bude klastr schopen uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka z řad municipálních struktur Ruské federace.
Od loňského roku se rozběhl pilotní projekt ve městě Ufa na dodávku 20 modernizovaných tramvají  ‎T3. Pod vedením komory a generálního dodavetele, kterým je firma 4Rail se rádi další české specializované firmy jako Pragoimex, Elektroline a další.

A právě uskutečněna jednání na Transport of Siberia ‎potvrdila zájem a smysluplnost a zejména perspektivnost projektu, se kterým komorový klastr přichází na ruský dopravní trh.

Atraktivnost nabídky české skupiny se potvrdila při bilaterálních jednání ‎prezidenta ČSOK s vedoucími funkcionáři Novosibirské oblasti , Uljanovska, Krasnojarské oblasti a řady dalších metropolí Ruské federace a také velmi chladnou a odmítavou reakcí běloruského výrobce tramvají  ,který  na veletrhu, jež byl součástí akce Transport of Siberia ,prezentoval svou tramvaj určenou pro aktuální nabídku ruskému trhu.

Prezident komory se v průběhu fóra setkal mimo jiných  funkcionářů ‎například se zástupcem gubernatora Novosibirske oblasti Anatoliem Sobolevem,ze kterým jednal o problematice garancí pro exportní financování dodávek modernizovanych tramvají, které komora připravila společně s Českou exportní bankou nebo s předsedou státní agentury pro bezpečnost dopravy Ruské federace V.Basarginem,ze kterým komora již dříve dlouho  spolupracovala v době jeho působení ve funkci gubernatora Permskeho kraje .podarilo se i setkání s ministrem dopravy Ruské federace Sokolovem, který byl třetí den pořádání této významné akce, která se dotýká všech druhů prepravy počínaje leteckou přes silniční a železniční až po vodní přepravu, přítomen.

Komora si účasti na veletrhu zajistila nejen důležité kontakty a informace, ale také si vytvořila zpětnou vazbu na svůj nový koncept projektu MHD TRAM.

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2018 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz