Cetinje na pozvání ČSOK v České republice

25. 10. 2018

Delegace královského historického města Cetinje z Černé Hory vedená primátorem města Aleksandarem Kaščelanem ‎navštívila ve dnech 22.-24.října na pozvání ČSOK Českou republiku.

Město Cetinje je smluvním partnerem ČSOK  . Pracovní návštěva primátora je naplňování bodů memoranda,které bylo podepsáno v září ‎2018 .

Během dvoudenní návštěvy černohorská delegace ‎absolvovala bohatý program. 
Na přípravě programu se podílely partnerské f‎irmy komory : Garnets Consulting a Amabila. 

Hlavní ‎témata jednání se týkala čtyř nosných programů,které komora černohorským partnerům předkládá od první návštěvy Černé Hory. 
- implementace zkušenosti České republiky se vstupem do EU
- výstavba a modernizace komunální infrastruktury měst. Zejména čističky odpadních vod. 
- meziuniverzitní  spolupráce a vzdělávání 
- podpora černohorskému  cestovnimu ‎ruchu 

Uvedené agendě odpovídal i ‎připravený pracovní program. 

Delegaci přijal na Akademii výtvarných umění její rektor Tomáš Vaněk, který s primátorem Kaščelanem  dojednal spolupráci mezi AVU a  ‎ uměleckou akademii v Cetinje.

Garnets Consulting připravil exkurze na ČOV Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav, kde se delegace z Cetinje seznámila podrobně s úrovní současného moderního řešení čištění odpadních vod v ČR. 

Závěr programu delegace proběhl v Parlamentu ČR, kde se s primátorem Kaščelanem ‎a jeho doprovodem setkal místopředseda parlamentního výboru poslanec prof.Karel Rais,který za přítomnosti prezidenta ČSOK  s primátorem jednal o podpoře MMR ČR procesům vstupu Černé Hory do EU, meziuniverzitni spolupráci, studiu černohorských studentů v ČR, poskytování odborných konzultantů a expertů pro potřeby Černé Hory nebo o plánu otevření letecké linky mezi ČR a Černou Horou. 

Návštěva  primátora Cetinje splnila svůj cíl a účel a delegace odlétala  z ČR s přesvědčením,že ‎pokračování spolupráce s ČSOK bude přínosem pro rozvoj města Cetinje a jeho občanů. 
  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2019 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz