ČESKÁ PERSPEKTIVA V ČERNÉ HOŘE

12. 6. 2018

Od 5.června do 8. června pobývala delegace ČSOK vedená prezidentem komory v Černé Hoře na obchodní a podnikatelské misi. Profil účastníků mise byl zaměřen zejména na oblast komunální infrastruktury tzn. vodovody a kanalizace, energetika a výroba tepla nebo likvidace odpadu, ale také cestovní ruch a vzdělávání.

Černá Hora byla oficiálně pozvána k předvstupním a vstupním rozhovorům, které by měly vyvrcholit vstupem Černé Hory do Evropské unie v roce 2025.
Tato skutečnost otevírá českému průmyslu obrovskou příležitost zapojit se do obnovy a budování komunální infrastruktury Černé Hory. Jen pro oblast životního prostředí  bylo vyčleněno 1 , 4 miliardy EUR na nejbližší období.
Státní tajemník Ministerstva pro udržitelný rozvoj a cestovní ruch Černé Hory a vyjednavač pro kapitolu 27 Životní prostředí, Saša Radulović  přijal českou delegaci a uvítal nabídku prezidenta komory , že komora s českými firmami a českými specialisty je připravena plně podpořit a pomoci vstupní procesy a podělit se také o zkušenosti České republiky , při vstupu do EU.
Saša Radulović  uvedl, že otevření kapitoly by mělo probíhat do konce června tohoto roku a nabídka komory přišla v pravý čas! Na jednání byli přítomni vedle české delegace a velvyslance ČR Karla Urbana a jeho zástupkyně Jany Kálmán také další nejvyšší funkcionáři ministerstva pro udržitelný rozvoj jako například generální ředitel departamentu pro komunální rozvoj a odpadového hospodářství  Dragan Asanovič ,který  přítomné české firmy seznámil s konkrétními informacemi o plánovaných projektech , do kterých se mohou zapojit.
Na závěr jednání bylo dohodnuto, že komora s ministerstvem připraví memorandum o spolupráci ,které v nejbližší době bude podepsáno.
České perspektivy v Černé Hoře mají nový  slibný rozměr.

Další podrobné informace o jednáních komorové delegace s primátory měst Nikšič, Cetinje a Danilovgrad nebo řediteli banky Societe generale Montenegro a ředitelkou Montenegrin Foreign Investors Council a dalšími se dočtete v dalších článcích na www.csok.cz

 

  »  Aktuality
Mapa stránek Napište nám RSS Kde nás najdete

© 2018 ČSOK  |  Redakční systém i-servis.cz